Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Стружанец со остар предмет се обидел да нападне жител на Калишта

Стружанец со остар предмет се обидел да нападне жител на Калишта.

Повеќе...

Жител на Октиси прегазен од трактор

Жител на Октиси прегазен од трактор.

Повеќе...

Прв економско дипломатски караван во Струга

Потребни се итни економски мерки за ублажување на последиците од светската економска криза, да запре миграцијата на младите стручни кадри и отворање на нови работни места за намалување на високата стапка на невработеност во Југозападниот регион во земјава.

Повеќе...

Кривична пријава за двајца стружани кои вршеле јавен превоз без лиценца

Кривична пријава за двајца стружани кои  вршеле јавен превоз без лиценца.

Повеќе...

Жител на Албанија лишен од слобода и тепан во куќа во Радолишта

Жител на Албанија лишен од слобода и тепан во куќа во Радолишта.

Повеќе...

Подкатегории

  • Татко пријавил полов напад врз неговата ќерка


    Грозоморниот чин го сторил 11 годишно момче.

    На 26.08.2019 во 19.30 часот во полициската станица во Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека А.А.(24) од селото Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка. Се работи на расчистувње на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK