Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Работна средба на Агенцијата за туризам со туристичките работници во Струга

Денес во Струга се одржа работна средба, презентација на досегашните активности и на одередбите од Правилнкиот за субвенции, на кој присувствуваше директорот на АППТ д-р Љупчо Јаневски, тимот на АППТ Струга и претставници од туристичкиот сектор - туристички агенции.

Повеќе...

Благајник во здравствена институција незаконски си ја зголемувал платата

Благајник во здравствена институција незаконски си ја зголемувал платата.

Повеќе...

Генерален штрајк, Мерко ги повика наставниците на работа

 

Градоначалникот на општина Струга Рамис Мерко апелира од денес 11.04 2022 година (понеделник) сите вработени во образованието  да се појават на своите работни места како во училиштата така и во градинките и процесот на учење да продолжи.

Повеќе...

Во пораст бројот на социјално загрозени

Расте бројот на социјално загрозени.

Повеќе...

Стружанец во бесознание пронајден во автомобил, каде имало штпиц со течност

Стружанец во бесознание пронајден во автомобил, каде имало штпиц со течност.

Повеќе...

Подкатегории

  • Татко пријавил полов напад врз неговата ќерка


    Грозоморниот чин го сторил 11 годишно момче.

    На 26.08.2019 во 19.30 часот во полициската станица во Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека А.А.(24) од селото Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка. Се работи на расчистувње на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK