Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Жителите на Мислешево бараат чистење на каналот, стравуваат од поплави

Жителите на струшко Мислешево постојано трпат штети од поплави.

Повеќе...

Жителка на Шпанија присилно затворена и сексуално злоупотребувана во Струга

Жител на струшко Радолишта присилно држел затворена жителка на Шпанија.

Повеќе...

Струга меѓу градовите во земјава, кој изгубил најмногу население во изминативе две децении

Струга меѓу градовите во земјава, кој изгубил најмногу население во изминативе две децении.

Повеќе...

Маја Мојсоска избрана за претседателка на УЖ ВМРО ДПМНЕ Струга

Маја Мојсоска избрана за претседателка на УЖ ВМРО ДПМНЕ  Струга.

Повеќе...

Ќе се санираат свлечиштата кај Луково и Глобочица

Од утре започнуваат градежни активности за санација на свлечишта кај селата Глобочица и Луково на регионалниот пат Р1201 делница Струга – Дебар.

Повеќе...

Подкатегории

  • Татко пријавил полов напад врз неговата ќерка


    Грозоморниот чин го сторил 11 годишно момче.

    На 26.08.2019 во 19.30 часот во полициската станица во Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека А.А.(24) од селото Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка. Се работи на расчистувње на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK