Нед09192021

Последна промена07:49:47 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Државниот инспекторат за животна средина изврши увид во заштитеното подрачје во Вевчани

Државниот инспектрат за животна средина, согласно  септемврискиот месечен план изврши  редовен инспекциски надзор во заштитеното подрачје Споменик на природата Вевчански извори.

Повеќе...

Вевчани дел од првата HIGHLANDER авантура во земјава

Јабланица дел од HIGHLANDER авантура. Планинарите  од странство се вљубија во недопрената планинска убавина. 

Повеќе...

Наставата во Вевчани денес започна со физичко присуство

Наставата во Вевчани денес започна со физичко присуство.

Повеќе...

Прво место за пензионерите од Вевчани

Здружението на пензионери од општина Вевчани прво место на 25-те Регионални пензионерски спортски натпревари во повеќе дисциплини,кои се одржаа на 6 септември во Кичево,во организација на СЗПМ,а домаќин беше Здружението на пензионери од Кичево.

Повеќе...

Премиерот го посети туристичкиот центар во Вевчани

Премиерот го посети туристичкиот центар во Вевчани.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK