Вто09292020

Последна промена02:19:11 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Во Вевчани излезност од 50%

Во Вевчани излезност од 50%

Сподели

Во 5 та ИЕ   излезноста до 15 часот   изнесува   31,76 %.

 

Најголема е во општина Вевчани дури  49,22 % го искористија своето право на глас,  потоа следува општина Дебарца и Охрид  со идентична излезност од  36,7 %. Најмала излезност во регионот има во  општина  Струга  таму гласале   26,28%.

Според портапролот Стефан Димоски на подрачјето на СВР Охрид нема никакви прекршувања, освен еден случај во Дебар , кога гласач се обидел да го фотографира избирачкото ливче за што бил веднаш приведен.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK