Вто12072021

Последна промена04:32:00 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Премиерот го посети туристичкиот центар во Вевчани

Премиерот го посети туристичкиот центар во Вевчани

Сподели

Премиерот го посети туристичкиот центар во Вевчани.

 

Вевчани и регионот добија туристички центар според стандардите на најмодерните европски општински средини, со кој се овозможува промоција и развој на туризмот не само на Вевчани, туку и на целиот регион.
Во 2016 година кога во предизборната кампања го посетив руинираниот објект на некогашното училиште „Страшо Пинџур“ во Вечвчани, ветив дека тука ќе никне нов модерен, мултифункционален Туристички центар „Вевчани“. Денес стоиме пред комплетно реконструираната зграда, која ги задржа архитектонските обележја за да биде споменик на неговите градители, но доби нова функција соодветно на новите потреби на заедницата и на регионот.
Продолжуваме да вложуваме во проекти со кои оддаваме почит кон традицијата и минатото и се стремиме кон идни придобивки од суштинска важност за граѓаните и за заедницата, рече Заев. 

 

Можно е да е слика од седи, мебел и внатре

Можно е да е слика од 2 луѓе, луѓе што стојат и внатре

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK