Вто09292020

Последна промена02:19:11 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Во Вевчани излезност од 50%

Во 5 та ИЕ   излезноста до 15 часот   изнесува   31,76 %.

Повеќе...

ФОТО: Априлско снежно утро во Вевчани и Куратица

Утрово снег на повисоките места. Со снежна бела покривка се разбудија Вевчани и Куратица. 

Повеќе...

ФОТО+ Видео: Вевчанските лазарки го најавија Христовото Восресение

Вевчанските лазарки по традиција и во карантин, го најавија Христовото Воскресение.

Повеќе...

Вевчани ги лекува пациентите од ризичните подрачја, но нема ниеден регистриран случај на корона!

Здравствениот дом Вевчани на првата линија во битката со пандемијата. Општината опкружена со  ризичните села,  кои ги опслужува  домот   Д-р Светозар Чочороски“, засега нема ниту еден регистриран заболен од Ковид 19.

Повеќе...

Вевчанец си имал сигнален пиштол „на црно“

20 годишникот ќе добие пријава.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK