Вто09292020

Последна промена02:19:11 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Се спушта завесата на Вевчанскиот карневал

Синоќа точно на полноќ со огномет и весела атмосфера вевчанци ја дочекаа Сурова Нова година. 

Повеќе...

Тепачка во Вевчани

Двајцата тепачи се приведени во полиција.

Повеќе...

Сите патишта водат во Вевчани

„Ојш? Ода ам, утре почвит Вевчански Карневал“!  Овие денови сите патишта водат во Вевчани. 

Повеќе...

Мега фото галерија: Охриднет на Вевчанскиот карневал

Почна карневалското лудило на падините на Јабланица. Вевчани и годинава отворен театар без граници.

Повеќе...

Вевчани очекува илјадници посетители за карневалот

Од 12 јануари до 14 јануари традиционално , во Вевчани ќе се одржи легендарниот Вевчански Карневал.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK