Вто09292020

Последна промена02:19:11 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Повредена млада вевчанка во сообраќајка кај Велешта

Повредена млада вевчанка во сообраќајка кај Велешта.

Повеќе...

КУД „Дримкол“ со целовечерен концерт во Прилеп

Под мотото „Со песна и оро до височините“, вечерва, од 20:00 часот на платото пред Центарот за култура „Марко Цепенков“ (арт плоштад) во Прилеп, целовечерен концерт ќе одржи КУД „Дримкол“ од Вевчани.

Повеќе...

Вевчанци открија Спомен – биста на Михајло Пупин

Вевчани, 19.август 2019 - Денес,напладне, во центарот на Вевчани, откриена е Спомен - биста на Михајло Пупин - Идворски, еден од најголемите умови од овој дел на светот, кој се смета за татко на глобализацијата, додека корените му се од Вевчани.

Повеќе...

Кривична за вевчанец вработен во Шумско стопанство

Кривична за вработен во Шумско стопанство. Дал дозвола за сеча на приватна парцела.

Повеќе...

Во Вевчани се поставува Спомен - биста на Михајло Пупин

Вевчанци не ги забораваат своите славни предци:Утре откриваат Спомен - биста на Михајло Пупин, таткото на глобализацијата...

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK