Вто09292020

Последна промена02:19:11 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Во Вевчани почнува фестивалот „Пображење“

Денеска во Вевчани започнува 9-тиот по ред Фестивал за народна култура ,,Пображење,, во организација на Културно уметничкото друштво ,,Дримкол,, од Вевчани.

Повеќе...

„Вевчански видувања“ десетгодишна успешна приказна

Вевчани неисцрпна инспирација за врвните светски сликари.

Повеќе...

Извонредна изведба на „Јаворе“ од Викторија Чочороска

Синоќа во Домот на културата во Вевчани, пред драги пријатели, колеги и обожаватели на Викторија Чочороска се одржа промоцијата на нејзината прва преработка на една од најубавите стари македонски песни ,,Јаворе,,.

Повеќе...

Десетта јубилејна колонија „Вевчански видувања“

Во ресторанот  ВИА Игнација  Вевчани се е подготвено за отворањето на 10 јубилејна ликовна колонија „Вевчански видувања“.

Повеќе...

Пензионерите се подготвуваат за 17 – та ревија на музика

Веднаш по конституирањето на Собраниети,ИО и избор на комисии – како и Актив на пензионерки.Здружението на пензионери Струга,започнаа со поголем број активности.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK