Вто09292020

Последна промена02:19:11 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Започна изградбата на улицата “Млака” во Вевчани

Општина Вевчани денеска започна со изградба на локална улица „Млака“.

Повеќе...

Угриноски: Претседателот на СДСМ Вевчани времето го троши на шпекулации и лаги

Општина Вевчани реагира на интервјуто на претседателот на ОО СДСМ Вевчани, г. Сашо Јанкоски објавено на интернет сајтот www.sdsm.org.mk.

Повеќе...

Вевчани прибира понуди за изградба на локален пат

Општина Вевчани денес  објави тендерска документација - оглас  за прибирање понуди  за изградба на нов локален  пат од  „Света Петка”  до “Св.Варвара“.

Повеќе...

Објавен огласот за изработка на физибилити студија за ски центарот на Јабланица

Денеска  АД МЕПСО  објави оглас  за јавна набавка за изработка на физибилити студија и мастер план за развој и изградба на скијачкиот центар на планината Јабланица преку јавно приватно партнерство.

Повеќе...

Градоначалникот Угриноски на работни состаноци во Скопје

Денеска  градоначалникот на општина Вевчани Цветомир Угриноски со својот тим остварија работни состаноци во министерство за финансии каде беа договорени понатамошните активности за обезбедување на финансиски средства за доизградба на кејот на Вевчанска река.  

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK