Вто09292020

Последна промена02:19:11 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

ФОТО ИЗЛОЖБА НА АНАСТАС ЌУШКОСКИ

Програмата на „Вевчанскиот карневал 2019“ официјално започна во сабота на 12 јануари,со изложбата на уметнички фотографии „Маски асоцијации “од вевчанскиот хроничар на карневалот Анастас Ќушкоски.

Повеќе...

Стартува Вевчанскиот карневал 2019

 Деновиве сите патишта водат кон Вевчани.

Повеќе...

Тепачка во Вевчани

Ноќеска се степале малолетници и возрасни жители на Вевчани.

Повеќе...

Вевчанскиот карневал започнува со „Архангел“ и „Галија“


Рок групите „Архангел“ и „ Галија“, го отвораат годинашниот Вевчански карневал.

Повеќе...

Се протестираше пред домот на Крсто Мукоски

Се протестираше  пред домот на Крсто Мукоски во Вевчани.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK