Пет02152019

Последна промена09:54:08 AM

 

Back Вие сте на: Home Живот

Бигорскиот манастир со порака исполнета со сочуство до семјствата на загинатите

По повод трагичната сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци, во која загинаа 14 лица, претежно млади луѓе од Гостивар и околните села, Бигорскиот манастир го изразува своето длабоко сочувство кон семејствата на жртвите, молејќи се за покој на нивните души.

Повеќе...

Сретение Господово еден од 12 големи празници

Денес се слави Сретение Господово еден од 12 големи празници. 

Повеќе...

Мистериозен тајкун од Британија го купи најскапиот апартман во Париз

Најскапиот апартман на парискиот пазар на недвижности продаден е за 39 милиони евра на неидентификуван индустријалец кој ја напушта Британија поради Брегзит.

Повеќе...

Сите се возиме со ист автобус, не се знае последната станица

Сите се возиме во ист автобус, кој денес, кој вчера, некој утре..кога пишувам за љубов, мислам за сите луѓе што се возиме во автобусот наречен живот.....

Повеќе...

Свети Григориј Богослов, архиепископ Цариградски

Според календарот на МПЦ денес се одбележува Свети Григориј Богослов, архиепископ Цариградски.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK